Search
вторник 7 јули 2020
  • :
  • :

(Видео) Руска група направи плагијат на песна на Тоше, ја промовираат како своја

Македонија

Заболени
7,244
+120
Мртви
351
+5
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 07/07/2020 - 21:01 (+02:00)

Руската рок група Земляне ја украде песната ,,Боже чувај ја од зло”. Русите си ја присвоиле песната, претставувајки ја како нивна премиерна песна.

На плагијат песната како автори се наведени имињаната на Владимир Киселев и Владимир Трушин.

Фановите на Тоше Проески реагираат дека треба да бидат преземени соодветни мерки бидејки станува збор за незаконско оттуѓување на мелодија.

loading...