Search
петок 3 јули 2020
  • :
  • :

Вилма Рускоска ја пере Ана Камчева или ја насадува, велат Орце ја купил Вилма де баш да видиме

Македонија

Заболени
6,787
+162
Мртви
328
+7
Излечени
2,876
Активни
3,583
Last updated: 03/07/2020 - 22:01 (+02:00)

Зоран Милески Кичеец рече дека е виновен на почетокот на судењето, а Боки 13 и Јанева рекоа дека не се. Поради тоа судот одлучи да се издвои постапката против него, а судењето против Јанева и Јовановски да продолжи со изнесување на воведни зборови.

Боки 13 повторно се пожали дека здравдтвената состојба му е влошена откако е дојден во судот, а неговиот адвокат рече дека лекарот што го прегледал е општ лекар и не е супспецијалист па не може да дава коментари за вистинската состојба и дијагнози на Јовановски.

-Имаше филм Чарлиевите ангели но Јаневс влезе во филмот мислејќи дека никој не и може ништо и влезе во мрежата на естрадната ѕвезда. Го издаде народот кој и веруваше и го посрами целото обвинителство. А тоа не го направи од наивност туку од алчност. Ќе видите од сведочењето на обвинетите дека Орце и Ана Камчева барале помош од нив за да се спасат, но кога ќе сведочи Ана Камчева ќе видите дека не е така. Жртви не се тие што давале пари, туку сите ние  народот, рече Вилма Рускоска.

По неа стана Боки 13, кој  рече дека”ако може да стои обвинотелката, ќе стојам и јас до последната капка крв”.

– Жал ми е што не сум здравствено добар да во целост ја изнесам одбраната, но не се чуствувам виновен за обвинениета, рече Јовановски.

Полномошникот на бизнисменот Јордан Камчев рече дека Камчев се приклучува кон обвинението за предметот „Рекет“ и на денешто рочиште побара отштета од 1,5 милиони евра.

Обвинителката Вилма Рускоска рече дека за ова кривично дело не може да има оштетени, туку може да има само сведоци во постапката.

Судот го извести полномошникот на Камчев дека во постапката може да присуствува како јавност и дека доколку смета може да поднесе друга постапка за отштета.

Судот на почетокот на рочиштето не ги прифати предлозите на одбраната за издвојување на аудио доказите од телефонот на Јордан Камчев и видео материјалите од Боки 13, како и за одржување на подготвително рочиште за подобро запознавање на предложените докази и произнесување на одбраната по нив.

Јовановски во меѓувреме се пожали дека и по инекцијата сѐ уште му е лошо, на што судијката рече дека лекарот од Брза помош констатирал дека тој може да продолжи да го следи судењето.

loading...