МакедонијаТОП

Во кое својство шета Заев По Кавадарци во болницата

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 18:26 (+02:00)

Фотографија на Венко Филипче.

Што бара тука заев… Болницата во Кавадарци е пример за одговорно работење. Во изминатите три години комплетно е сменета сликата на оваа установа. Набавена е нова опрема, зголемени се платите на сите здравствени работници и значително е подобрена инфаструктурата.

 Целосно реновирано педијатриското одделение;
 Зголемен број на лекари специјалисти;
 Од темел реновиран запуштен дел од болницата и пренаменет во идно интернистичко одделение за жени;
 Најсовремена медицинска опрема;
 Спремно одделение доколку е потребно да третира пациенти заболени од ковид-19.

Фотографија на Dimitar Joveski.

Фотографија на Венко Филипче.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker