Search
недела 5 јули 2020
  • :
  • :

ВОАЈЕРОТ Томе Христоски го коментира љубовниот живот на негова сограѓанка!

Македонија

Заболени
7,046
+114
Мртви
341
+7
Излечени
3,027
Активни
3,678
Last updated: 05/07/2020 - 21:17 (+02:00)

РЕТРО ЗА ЕДЕН ИДИОТ

Од партиската организација на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, вечерва преку социјалните мрежи се пожалија од скандалозното однесување на крушевскиот градоначалник Томе Христоски, кој наместо да се грижи за обврските во општината и исполнувањето на ветувањата пред граѓаните, на социјалните мрежи го коментира љубовниот живот на свои сограѓанки


„Дали Томе Христоски преминува во манијак?!
Недоличното и несовесно однесување, на градоначалникот на Општина Крушево, достигна комлуминација.
Избрка од работа жена активистка, жена симпатизерка на ВМРО ДПМНЕ, уцени неколку млади девојки за работа но, не го задоволи своето его. Тој , почна и да ги следи, да ги манијачи и да се грижи за нивниот сексуален живот. Градоначалникот среди се друго, па му остана уште ноќе по колите низ шумите да запишува регистрации од коли, да проверува дали се во сопственост на Македонци, Албанци или Турци и да ги омаловажува жените, судејќи за нивниот љубовен живот! Градоначалниче се исмејувате, ги омаловажувате според вас ПАТРИОТКИТЕ.
Измешавте се градоначалниче и жени и керки и внуки и човечко и нечовечко, ЗАКОНОТ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТ ГО СПОРЕДИВТЕ СО СЕКСУАЛЕН ЧИН!!
И ДА ПРОТЕСТИТЕ #ЗАЗАЕДНИЧКАМАКЕДОНИЈА ТОЧНО ПОРАДИ ОВОЈ ЗАКОН , ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА СЕ ОДРЖУВАА ВО 40-ТИНА ОПШТИНИ!
На протести кои не беше организатор ВМРО ДПМНЕ!

СРАМ ДА ВИ Е!
СРАМ ЗА ОПШТИНАТА!!“ – пишуваат од унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Крушево.

 

loading...