Search
среда 3 јуни 2020
  • :
  • :

ВРЕМЕ НА КОПИЉАЦИ

Македонија

Заболени
2,492
+101
Мртви
145
+4
Излечени
1,605
Активни
742
Last updated: 03/06/2020 - 19:46 (+02:00)

Одлично е ова време кој што сака нека каже. Ма ај мољам ви се во кое друго време кретени ќе беа толку високо, клинците што ги праќавме по цигари сеа се на позиции и паламудат и држат настава и земаат државна плата и мислат дека се најпаметни уствари уште се копиљаци у душа.

ДА не беше оваа гарнитура одредени загубени случаеви или ке беа пеглари по конфекции или ситни крадци или обезбедувачи по дискотеки ама никако референти инспектори директори раководители па и по некој загубен министер??? Летаат во облаци го фатиле бога за муда не бре момци и девојки се поминува не за џабе римјаните рекле ПАНТА РЕИ све демек протекуе што у река што у одводна цевка дека и нашите гомна протекуваат а за тоа Комуналец ни наплаќа ЃУБРЕТАРИНА, ѓубренца мали да ви даде човек власт па да ви види памет.Да се разбереме не зборам ја генерално не алудирам на поединци кои како крлежи се вгнездуваат лижат ануси газат под нив.А бре брале сеа на тој и тој му кажуваш у очи демек ти се може ама чим ке те шутне ЛИДЕРОТ ке кукумјавчиш како шутнато куче на улица ќе си ги лижеш раните. Ќе се муваш во новоформираните шут – партии ГРОМОВИ или слични на тоа и ќе се чудиш зш никој добар ден не ти кажува па на никој добро не си направил бе клошар?? Остави добро да те најде добро ама вие сте расипани и себични глумци нарцис типови сте и сте на позиција телиња властодржачи…ама времето се менува знаете ли колку луѓе чекаат да ви ги видат подвитканите муцки кај тогаш ке одите бе апатриди го оставивте сопственото село отидовте во смрдливиот град епа назад ќе нема ќе ве собираат од контејнерите каде ќе сте конкуренција на скитниците…додуша исти сте СКИТНИЦИ ви се дебелее газот ја попунувате фотељата и со прстето одредувате судбини ама КРАЈОТ еее овој народ ќе ве среди.Добрите работи добрите намери што секоја власт која и да е ги има ги уништувате вие ситните полтрони лигавци полноглавци и како да ве наречам НЕИЗДРКАНИ НА КАМЕН ех да знаеше татко ти за кондоми ќе немаше ни причина за текстов. Време на копиљаци во Македонија па тоа ти е . Само самото време самиот организам ќе ве исфрли како фекалија како слепо црево на пат а таму некоја крава ќе ве докусури ќе ви се насере у вирот или ќе ја земеш за жена. Како и да биде секогаш ќе сте подолу од овој народ он ќе ве проѕре он и ќе ве среди кретени.

ПС Текстот не е за политика туку за карактери кои ги има насекаде дури и во вашиот двор…

Автор Марјан Стаменковски

loading...