Search
четврток 28 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Заев им се извини на новинарите

Македонија

Заболени
2,077
+38
Мртви
121
+2
Излечени
1,486
Активни
470
Last updated: 28/05/2020 - 23:01 (+02:00)

Им се извинувам на новинарите и жалам што завршивме до доцна во ноќта, рече Заев на денешната прес конференција за лидерската средба со опозицијата за новиот Закон за ЈО.
„Ги знам реакциите на новинарите и го разбирам нивниот револт. Жал ми е што завршивме нешто после 3 часот по полноќ и што не постигнавме договор за да ги дадеме првите изјави“, рече Заев.
Синоќа, новинарите долго време ги чекаа лидерите за изјава, но откако тоа не се случи, решија да си заминат.

loading...