Search
среда 8 јули 2020
  • :
  • :

ЗАЕВ СЕ ФАТИ ЗА МЕТЛАТА: Сменети 78 функционери на СДСМ

Македонија

Заболени
7,244
Мртви
351
Излечени
3,324
Активни
3,569
Last updated: 08/07/2020 - 13:17 (+02:00)

Премиерот информира дека продолжуваат разговорите со коалицискиот партнер ДУИ и очекува дека и интегративците „ќе се фатат за метлата“.

Премиерот Зоран Заев ги сменил ги сменил сите 78 претседатели на општински организации. Како што изјави премиерот по средбата со стопанствениците во хотел „Хилтон“, тоа било во негова моќ. За другите чекори ќе соопштел во текот на следната недела. За останатите мерки во партијата, како што нагласи, Заев треба да се консултира со партиските одбори.

Премиерот информира дека продолжуваат разговорите со коалицискиот партнер ДУИ и очекува дека и интегративците „ќе се фатат за метлата“.

loading...