КолумниТоп3

ЗАЛИЖАНИОТ ОД АЕРОДРОМ ПАЛАМУДИ ОДИ БЕ СКРИЈ СЕ ПРЕДАВНИКУ!

КОНЕСКИ САКАЛ ДА БИДЕ ГЕН СЕК, АМА ПУСТОТО НИКОЈ НЕ ГО САКА ОТИ Е АРОГАНТНО КО...П...И...T..O

Македонија

Заболени
12,515
+158
Мртви
535
+3
Излечени
9,030
Активни
2,950
Last updated: 14/08/2020 - 18:11 (+02:00)

Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди, му одговори поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на обвинувањата кои ги упати тој на говорот за Илинден кон оние кои бараат оставка од него.

Мицкоски, ти повторно се однесуваш срамно и тоа на овој голем ден, на најголемиот македонски празник Илинден. Кога сите треба да се обединиме, ти пак посегна по клеветење и навреди. Сите ние што те повикуваме да си дадеш оставка ѝ посакуваме добро на партијата, а ти очигледно си немоќен да се справиш со искрените критики. Со ова го допре дното и уште еднаш покажа дека не си достоен за функцијата што ја вршиш. Наместо ниски страсти и фрустрации, треба човек кој обединува. Редно е да си одиш од ВМРО-ДПМНЕ, напиша Коневски.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker