ЗабаваТОП

ЗОКИ ПА КОГА ПЛАНИРАШ ДА СЕ ОТРЕЗНИШ?

Македонија

Заболени
12,357
Мртви
532
Излечени
8,662
Активни
3,163
Last updated: 14/08/2020 - 04:11 (+02:00)

Фотографија на Владимир Карапетров Македонски.

Пијан бил кога пушташе бомби
Пијан бил кога се колнеше во жицата
Пијан бил кога фрлаше со куртони
Пијан бил кога преговарал за името
Пијан бил кога се гласаа уставните измени
Пијан бил кога се гласаше двојазичноста
Па добро мајке му кога ќе се отрезни овој?

владимир карапетров

Фотографија на Martin Tolovski.

После два часа седење во кафеана, се случуваат грешки.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker