Балкан

Бил Мандиќ, па Ѓукиќ, а сега е Герги: Aтентаторот со македонски пасош често менува идентитети

Бил Мандиќ, па Ѓукиќ, а сега е Герги: Aтентаторот со македонски пасош често менува идентитети

Атентаторот Стефан Ѓукиќ кој имаше за задача да го ликвидира водачот на Кавачкиот клан Радоје Звицер има богато криминално досије. Тој не припаѓа ни на Шкаљарскиот ниту на Kавачкиот клан туку важи за убиец по потреба.

За него е важно дека менувањето на идентитетот не му е прв пат.Вистинското име му е Стефан Мандиќ.Потоа го менува презимето во Ѓукиќ а откако македонското МВР му дава наш пасош со украден идентитет станува Каче Герги.

Мандиќ е моментално е во бегство за планирање на ликвидација на групата блиска до Лука Бојовиќ кој е уапсен за шверц на неколку тони кокаин во Шпанија.

Стефан минатата година се обиде да го убие водачот на Кавачкиот клан Радоје Звизер во Украина. Тој со уште неколкумина дошол пред комплексот каде што живее Звицер и пукале додека тој џогирал. Но, тогаш притрчала неговата сопруга Тамара која го спасила сопругот кој преживеа со тешки повреди.

 Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 04:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.