МакедонијаТОП

Чомовски рekeтирал бизнисмен за да не го објавува

рекетиран е бизнисменот Главчев НОЕЛ од Гевгелија тој лично го донел во 1тв според зборовите на Боки 12

Во денешната епизода на „Неделен брифинг“ со Сотир Костов на Инфомакс гостуваше Виктор Грозданов кој зборуваше за медиумите и начинот на работа, но и законскта регулатива која ги опфаќа.

„Да не го заборавиме бартот на новинарство, тоа е господинот Александар Чомовски, којшто доби награда „Крсте Петков Мисирков“, сега во март. Тој истиот господин треба да објасни како во моментов еден бизмисмен, нема да именувам кој, дал пари во телевизијата каде што он работел како еден од главните уредници, и каде што дал околу 300 000 евра за маркетинг и за ПР. Кога ќе кажете ПР дека сте дале во некоја телевизија тоа значи дека сте дале пари за да не ве зборат. Тоа значи дека сте го изрекетирале за да не го зборите, таа е вистината“, коментираше Грозданов.

Главчев: Се исплашив од СЈО, полицајци дома ми шетаа со шмајзери - Слободен печат

Гостувањето на Виктор Грозданов во живо можете да го следите ТУКАМакедонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.