Забава

– Еј какво чудо, мртви а летаат.

Одат Заев и Костадин на лов на диви патки. Костадин без пушка, само за друштво.
Наеднаш излетуваат јато патки. Заев брзо ја вади пушката и пука пука, полни пука, ги троши сите патрони, но не погодува ниту една патка.
Костадин извикува:
– Еј какво чудо, мртви а летаат.
Може да биде слика на 2 луѓе и луѓе кои стојат


Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 04:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.