Живот

Го чувале како премиер: Полицаец од МВР бил обезбедување на турскиот криминалец Пекер

Го чувале како премиер: Полицаец од МВР бил обезбедување на турскиот криминалец Пекер

Најпознатиот турски мафијаш Седат Пекер не само што имал македонски документи туку во Македонија се чуствувал навистина како дома.

Тој редовно се среќавал со членови на СДСМ, кандидати за пратеници, градоначалници а заштита имал и од полицијата.

Откако беше објавено видео дека тој е превезуван во придружба на полицијата и со флешери, се појавија фотографии како за неговата безбедност се грижел полицаец од МВР.

Орхан Хамза бил постојано со Пекер и го чувал секаде каде што се појавувал па тие позираат и во релаксирана приватна атмосфера.

 Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 04:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.