Колумни

КАКО САДАМ ОД МКД МК БИЛ ПОТКУПЕН ОД ЕВН

Зоран Божиновски фб статус за Александар Дамовски и ЕВН

САДАМ

Тогаш еднаш кога пишев во ВРЕМЕ, пишев шест продолженија за пљачката на граѓаните од страна на ЕВН и многу се возбудија директорите ВАЛДНЕР и ГРАСМАН. Па бевме повикани во ЕВН на средба со заменикот уредник ЗОКИ, пошто САДАМ ДАМОВСКИ нејќеше. Беа таму КАРПУЗОВСКА и уште неколку секторски директори. Средбата мина во непријатна атмосфера оти јас барав СТАТУС ,,БАЈРУШ СЕЈДИУ,, т.е. ЕВН да ми дозволи да трошам а да не плаќам струја до вредност од 940.000 евра, да ми даде ветар у ..леџа,, и да ме изедначи пред Устав со овај наркодилер и сите слични што арчат струја а не плаќаат, оти нивниот арч им го качуваат на граѓаните. Не ми дадоа таков СТАТУС!

И пошто не сакав да попуштам, состанокот се прекина а од утредента САДАМ ДАМОВСКИ ми соопшти да заборавам ЕВН. И го натоварија со ќеш него и ВЕЛИЈА ЕКОНОМСКИОТ и турија на насловна од ВРЕМЕ ( забравам од лево ли беше од десно ли беше!?) лого на ЕВН, со што означија дека Австријците купиле НЕОБЈАВУВАЊЕ. Другите медии беа пазарени од страна на ЕВН претходно…

Фотографија на Zoran Bozinovski.

И така… Кога одработи БАГРАТА за ЕВН, месечниот ќеш за битангите во РКЕ скокна на 80.000 денари… За континуираното одработување ќешот си расте, си расте, си расте и дојде до 108.000 денари…Уште ќе расте! Одработуваат си..Македонија

Заболени
155,655
Мртви
5,481
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 15:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.