Забава

Кога ќе речат Владата е неспособна да се справи со вирусот, ти врескај „Народот е стока!“

УПАТСТВО Како се станува таен хонорарец во Влада

Кога Заев се вози со хеликоптер, ти спореди го со Грујо и набројувај колку пати тој се возел.

Кога ја критикуваат Владата дека не е способна да набави вакцини, ти пишувај дека цел свет нема вакцини.

Кога ќе речат Владата е неспособна да се справи со вирусот, ти врескај „Народот е стока!“

Кога Владата ги крие хонорарците, ти потсети на бројот на советници на Грујо и колку пари тие земале (тука е добро да се внесат Ристо Никовски и син му).

Кога некој има аргументи, ти повторувај: „Платеник! Хушкач! Шовинист! Националист!“

Со среќа!

(ФБ статус на Иљче Затаракоски)Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.