Балкан

Ликвидаторот на Кавачкиот клан Стефан Ѓукиќ имал македонски пасош на име Георги Каче

Ликвидаторот на Кавачкиот клан Стефан Ѓукиќ имал македонски пасош на име Георги Каче

Откако се откри дека водачот на Шкаљарскиот клан Јовица Вукотиќ добил македонски пасош, како и турскиот криминалец Седат Пекер, денеска потпретседателот Александар Николоски откри нова афера.

Тој покажа документи дека атентаторот на соперничкиот Кавачки клан, Стефан Ѓукиќ има македонски пасош на име  Каче Герги.

Ѓукиќ на 29 јануари 2019 година се сликал за македонска патна исправа и потоа оди во Украина каде е фатен во обид да изврши атентат

 

Човек што медиумите го условуваат како платен убиец на Кавачкиот клан имал македонски пасош издаден од МВР.Вистинското прашање е зошто овие пасоши, дел издадени уште во 2017 година беа премолчувани од страна на власта се до отворањето на аферата „Мафија“ од страна на ВМРО-ДПМНЕ.Зошто кога Јован Вукотиќ бил осуден во Белград за поседување на македонски пасош со лажен идентитет МВР не реагирало-рече Николоски.Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 03:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.