Занимливости

МАКЕДОНИЈА НАЈ НЕСРЕЌНА ОД ПОРАНЕШНИТЕ ЈУ РЕПУБЛИКИ!!!

Ајде за добро утро

На листата на ООН,Македонија е на 94-то место од 149 земји и е нај несреќна Држава од поранешните Југословенски Републики. И после 30 години од осомостојувањето,сеуште неможеме да испливаме од ситомаштија,посебно тоа е изразено во последните 4 години,во кои Македонија доживеа дебакл на секое поле:ПОЛИТИЧКИ,ЕКОНОМСКИ,КУЛТУРНО,СОЦИЈАЛНО! Државата паѓа во бездна ,,ископана” од неспособната и корумпирана власт!

Велат:,,НАДЕЖТА УМИРА ПОСЛЕДНА”,но кај нас со надежта ќе умреме и ние,граѓаните,Македонците…гладни,сиромашни,понижени,обезличени,предадени!Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.