Македонија

Меѓу уапceните полициckи cлyжбeници за пacошите и ceстра на припадник на обезбeдyвaњeтo нa 3aeв?

Пред неколку дена во голема полициска акција беа уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, исправи кои завршувале кај познати нарко босови од регионот.

Според МВР исгодина дена е работено на истрага и документирање на дејствувањето на криминалната група.

Она што е е клучно е што акцијата е спроведена во координација со Канцеларијата за истраги на Американската амбасада и Интерпол.

Инфомакс неофицијално дознава дека помеѓу приведените се Ѓ.В. од Струмица, кој важи за близок човек на фамилијата Заеви, но и извесна Оливера висок функционер, советник за одобрување на патни исправи, која според нашите иформации е сестра на член од обезбедувањето на Заев?

Во вчерашната акција беа приведени деветмина вработени во МВР, додека еден од полициские службеници е во бегство.Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:26 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.