Македонија

Мицкоски: Ај што се неспособни и се ујдисале со криминалци и цела јавност им се смее

Мицкоски: Ај што се неспособни и се ујдисале со криминалци и цела јавност им се смее

Државата е засрамена, многу процеси ќе бидат ревидирани ви иднина, аферата со пасошите е голем срам и непоправлива штета е за Македонија, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ.

Ова е голем срам и непоправлива штета за Македонија. Ај што се неспособни и се ујдисале со криминалци и цела јавност им се смее.  Зошто овие луѓе немаат такви пасоши од Албанија или Хрватска, Србија или Бугарија. Седам и се мислев што толку им згреши македонскиот народ, за да нанесат такво зло. Ние сме во ек на најголемата афера во последните 10 години. Каде е министерот за корупција Николовски, да излезе и да каже својот став. Ќе водат што ќе значи бескомпромисна борба со криминалот кога ќе се симнат на власт, изјави Мицкоски.Македонија

Заболени
148,618
+623
Мртви
4,556
+47
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 03:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.