Search
среда 27 мај 2020
  • :
  • :

Мицкоски: Го познавам Александар Верушевски, тој е голем патриот

Македонија

Заболени
2,039
+25
Мртви
119
+3
Излечени
1,470
Активни
450
Last updated: 27/05/2020 - 15:17 (+02:00)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција, потврди дека го познава Александар Верушевски.

-Да се познавам со господинот Александар Верушевски. Тој е грижлив родител и посветен сопруг, а она што можеби е значајно да го знаете е голем патриот – одговори Мицкоски на поставеното новинарско прашање.

Заев пред неколку дена откри дека објавената снимка која неодамна беше пуштена во јавност, ја снимил Верушевски, на ручек во Струмица.

loading...