ТОПЦрна Хроника

МВР ЕКСПРЕСНО ВРАБОТИЛО ЛИЦЕ КОЕ ПРЕД 5 ДЕНА ПОРАДИ КРИМИНАЛ БИЛО ИЗБРКАНО ОД МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ!?

ОВА ЛИЦЕ РАБОТИ СО МАРИХУАНА ИНАКУ ИМА У АЛДИНЦИ ФАБРИКА ЗА МАРИХУАНА ДАР ОД ЗАЕВИ...

Ново скандалозно вработување во редовите на МВР на РСМ пред 5 дена .Како што дознава редакцијата Охридскај лицето В.С. кој пред 30 денови добил моментален отказ од Македонски Телеком за проневера и составување на фалсификувани дупли договори со корисници на мобилни услуги и договори за Магенда, со што оштетил над 80 жители на Општина Ресен , на којим стигнале да плаќаат рати на Макдеоснки Телеком за производи кој истите ги имале платено во готово,додека лицето В.С. како службено лице во Македонски Телеком , составувало нови договори во кои вметнувал лажна содржина , со што го оштетил Макеоднски Телеком и граѓани на Општина Ресен за износ од над 30.000 Евра.

КРИМИНАЛЦИ ЗБОР, СИТЕ ВО МВР НА РСМ?!

Нема достапен опис

Како што дознава редакцијата Охридскај, лицето В.С. кој пред 30 денови добил моментален отказ од Македонски Телеком за проневера, кражба на пари од претплатници, и составување на фалсификувани дупли договори со корисници на мобилни услуги и договори за Магенда, со што оштетил над 80 жители на Општина Ресен, на кој им стигнале да плаќаат рати на Макeдонски Телеком за производи кој истите ги имале платено во готово, додека лицето В.С. како службено лице во Македонски Телеком, составувало нови договори во кои вметнувал лажна содржина, со што го оштетил Македoнски Телеком и граѓани на Општина Ресен за износ од над 30.000 евра.

Само 5 дена по добиениот отказ од Македoнски Телеком, лицето В.С. од Ресен, без претходен оглас експресно е вработено во МВР на РМ во сектор Правна Служба при МВР на РМ, од каде по задолжителните проверки кој ги спроведува АНБ, треба да биде префрлен во одделот за Организиран Криминал при МВР на РМ!?

Ресенчани бесни, сатирично коментираат, кој подобро ќе го знаe организираниот криминал од лице кое веќе се докажало во криминалот, ние ќе му ги плаќаме криминалите, тој ќе не гони, до кај стигнавме?, коментираат граѓаните на Ресен.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ОХРИД СКАЈ КЛИК ТУКА

РЕЗЕРВЕН ЛИНК ВЕЧЕР ПОРТАЛМакедонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:11 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.