Црна Хроника

Опожарени две возила пред Хотел „Аквалина“ ,СВР Охрид глуми лудило ќе имало истрага,а сторителот им позира на камери?!

СИНОЌА вработени во хотелот „Аквалина“ лоциран во туристичката населба Свети СТефан крај Охрид ексклузивно за новинската агенција Охрид Скај сведочеа за немилиот настан. За време на полициски час засега непознато лице се спушта од магистрлниот пат спема паркингот на хотелот, држејќи канта бензин во раце ги  полива  две возила   кои се наоѓале на паркингот едно возило во сопственост на хотелот Аквалина. Еден од сопствениците на возилата бил од Прилеп, гостин на хотелот во Охрид, а другото опожарено возило комбе било во сопственост на хотелот.

Од видео надзорот на Хотел Аквалина ,јасно се воочува ,дека лицето кое ги опожарува возилата ,при неговото спуштање од магистралниот пат Охрид-Свети Наум , спрема паркингот на хотелот ,јасно се гледа за кое лице станува збор, а истиот капата од јакната ја става на глава кога вече тргнува спрема паркираното комби возило да го опожарува!И,на втората надзорна камера исто така се гледа ликот на лицето кога тргнува да го опожари и другото возило кое е во сопственост на гости на хотелот!

ПОВЕЌЕ НА ОХРИД СКАЈ ЛИНК ТУКАМакедонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.