Забава

Починал од Ковид-19 откако инфициран куршум го погодил во глава

„С.М. (31) од Матејче не го убил куршумот што го погодил во главата, туку вирусот Ковид-19 со кој бил заразен неговиот сосед во моментот кога пукал со пиштол кон него.“ – вака вели заклучокот од истрагата што ја спроведе МВР, откако расправија помеѓу двајца соседи заврши со еден мртов.

Иако случајот отпрвин беше третиран како убиство, аутопсијата на телото на С.М., покажа дека тој се наоѓал во одлична форма, но по инфицирањето со Ковид-19 му ослабнал имунитетот и ѝ подлегнал на една прилично лесна повреда, за каква што се смета дупката во глава.

Човекот кој беше обвинет за неговото убиство е ослободен од обвинението, со објаснување дека несвесно го заразил куршумот што завршил во главата на соседот и ќе добие казна од 200€ за загрозување на јавното здравје, но таа ќе му биде намалена затоа што ја почитувал „социјалната дистанца“ кога пукал.

пара вести

КООПЕРАЦИЈАМакедонија

Заболени
155,663
+9
Мртви
5,484
+3
Излечени
149,946
Активни
233
Last updated: 25/06/2021 - 15:56 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.