Црна Хроника

Шутка за шестмина уапсени во акцијата “Двојник”

Шутка за шестмина уапсени во акцијата “Двојник”

Судија на претходна постапка по распитот им одредил притвор на седуммина осомничени за издавање на лажни пасоши во акцијата “Двојник”.

Според информациите на Фокус од Кривичниот суд, денеска таму на распит биле деветмина приведени во оваа акција, во која осомничени се 11 лица. Еден од нив е во бегство, а еден веќе е во притвор за друга постапка за издавање на возачки дозволи. Обвинителството првично бараше притвор за осум лица, вклучувајќи го и лицето кое е во бегство и мерки за претпазливост за двајца осомничени. Но, во судот сменет е еден предлог за притвор, па за едно од лицата наместо притвор побарани се мерки за претпазливост. Судијата ги прифатил предлозите на обвинителството и на седум осомничени, меѓу кои и оној кој е во бегство, им одредил притвор, а на тројца мерки за претпазливост.Македонија

Заболени
155,655
Мртви
5,481
Излечени
149,933
Активни
241
Last updated: 25/06/2021 - 13:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.