ЗанимливостиТОП

СПОРЕД ВИЦЕ ЗАЕВ ОВОЈ Е ТОЈ ШТО ТРЕСКАЛ ГЛУПОСТИ…АЈ ВАЖИ

На Јутјуб каналот со име „Вице Мафијашот“ се појави нова аудиоснимка со наслов „Вице даде зелено светло да запалам коли“, во која се слуша разговор помеѓу две машки лица.

Пред да почне аудиоснимката, на почетокот на видеото на Јутјуб се наведува дека разговорот го водат Стојче Чифлигароски, кој е претставен како „сопственик на СВ Инвест, фирма параван на семејството Заеви за тендерите во РЕК Битола“ и Горан Димовски – Тушникот од Битола.

Во снимката се слуша како лицето претставено како Тушникот од Чифлигароски бара да му пуштат пари за да може да работи и објаснува како дошло до ситуација да е „блокиран“. Во разговорот тие споменуваат и лица Вице и Трајче за кои авторот имплицира дека станува збор за членовите на семејството Заеви.

Тушникот во еден дел кажува и дека на некое „дете Чаки ќе му се запали колата“, за што добил и зелено светло. Еве како изгледа Тушникот кој вика дека има зелено светло од Вице и Рашо да пали автомобили:Македонија

Заболени
156,054
Мртви
5,489
Излечени
150,273
Активни
292
Last updated: 25/07/2021 - 12:11 (+02:00)

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.