Search
понеделник 25 мај 2020
  • :
  • :
Најнови Вести

Сулејман Реџепи не е повеќе сингл, се жени со 24-годишна девојка

Македонија

Заболени
1,978
Мртви
113
Излечени
1,422
Активни
443
Last updated: 25/05/2020 - 10:47 (+02:00)

Реисот Сулејман Реџепи кој 4 години беше сингл, одлучил повторно да се жени.

Вака пишува на објавата на “Шкупи Нисма” на социјалните мрежи, која ја пренесуат и дел од медиумите на албански јазик.

“Неговите 74 години не го спречија Сулејман Реџепи да создаде нова лубовно-брачна врска со 50 години помлада девојка. Џематот ни сподели и повеќе информаци, но ние нема да се занимаваме со приватноста на никого. И посакуваме живот како што заслужил”, пишува во објавата на “Шкупи Нисма” на Фејсбук, кој перманентно ги критикув и политиките на ИВЗ.

Порталот ШќипМедиа контактирал со објавувачот на информацијата, кој ја потврдил веста, и додал дека утре ќе објават и фотографи од новата невеста на Реисот.

No photo description available.

No photo description available.

Image may contain: one or more people

 

loading...