Црна Хроника

СВР Охрид поднесе кривична пријава кон битолскиот јутјубер Ритко.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски ситем“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.М.(22) од Битола. Тој, на 21.02.2021 година, по објавен текст на охридски електронски весник, од својот фејсбук профил, напишал коментар со кој поттикнувал омраза и етничка нетрпеливост, расна дискриминација, омаловажување.
Во продолжение погледнете за што станува збор и за какво дело се работи…Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 05:41 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.