ЗанимливостиТОП

ЗОКИ ФАЦИ: ЛАЖЕ БОКИ НЕ МУ ДУЖАМ ПАРИ ЕВЕ МУ ПИШАВ

Нема достапен опис

Не знам што мислите вие за Зоки, секој нели си има свое мислење и искуство, ама мене Зоки ми должи пари што ден-денес не ми ги вратил. Ниту очекував да ми ги врати. Знам последен пат кога го начекав во Скопје пред да заминам за Америка му спомнав, тогаш се праеше „на Тошо“, а овде им се „дига“ на други со кеш. Скопје е убав град, и убавите, чесните, скромните луѓе го прават такво какво што Скопје треба да биде. За нечија имотна или финансиска состојба е невкусно да се зборува. Најмалку, пак, да се натпреварувате со други. Парите никогаш не смееја да го направат човекот човек. Ама така е кога вакви луѓе ни го одредуваат „стандардот“.
Можно е да е слика од 1 лице, брада и очила за сонце
Можно е да е слика од 1 лице и текст


Македонија

Заболени
148,618
Мртви
4,556
Излечени
125,593
Активни
18,469
Last updated: 22/04/2021 - 03:56 (+02:00)

Поврзани вести

Back to top button

Детектиран Блокатор

Ве молиме да го исклучите вашиот блокатор за реклами на вашиот пребарувач за овој сајт, со истото би дале поддршка за повеке вести.